31 gün boyunca kendinize zaman ayırın

Her gün sabah uyandığınızda posta kutunuzda sizin için gönderilmiş bir e-posta olduğunu düşünün. Her gününüzü daha eğlenceli ve üretken geçirmek için size önerilen sunan bir e-posta. Sevdiğiniz şeyleri yapmanızı destekleyen bir sitenin, ücretsiz e-posta dizisini sizinle paylaşmak istiyorum.

Making time for 31 days isimli dowhatyoulove.com’da rastladığım bu sistemde, e-posta adresinizi adınızı soyadınızı ve ülkenizi yazarak bir e-posta dizisine üye oluyorsunuz. Mail adresinize gelen aktivasyon mailini onayladıktan sonra, o günden itibaren sistem her sabah size e-posta göndermeye başlıyor.

Her gün size bir “making time challenge” ve bir de “time saving tip” başlığı altında o gün ne yapabileceğinizi söylüyor. Making time challenge başlığında her gün 1’er dakika kendinize fazla vakit ayırarak çeşitli etkinlikler öneriyor. Örneğin: kısa bir şiir yazın, ilginç bir dergi okuyun, kimse görmüyormuş gibi dans edin gibi. Her gün süresi artan bu challenge’ların ilerledikçe ne olacağı merak konusu gerçekten.

Time saving tip kısmında ise size bazı alışkanlıklar kazandırarak gününüzü daha üretken ve yararlı geçirmenizi sağlayacak ipuçları veriyor.  Örneğin: bir yapılacaklar listesi hazırlayın, genel bir alışveriş listesi tutun, yürüyerek toplantılar yapın gibi.

makingtime

Ben şu anda 6. günümdeyim ve bir sonraki e-postayı heyecanla bekliyorum. Herkese aynı e-postayı mı atıyor ondan emin değilim. Deneyimlerinizi sizde bu sayfaya yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Life hack diyebileceğimiz bu öneriler ile gününüzü çok daha farklı ve güzel kılabilirsiniz.

Bu adresten http://dowhatyouloveforlife.com/makingtime/ e-posta serisine kayıt olabilirsiniz.

Sevgiyle kalın,
ABE.

Bu blogu takip etmek ve yeni gönderilerle ilgili bildirimleri e-postayla almak için e-posta adresinizi girin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s