Korona Ölümleri Destek Grubu

Eğer koronavirüsten sevdiğiniz birisinin kaybının acısını yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Korona ölümleri destek grubunu sizler için kurduk.

Birbirini en iyi ancak durumda olan kişiler anlayabilir. Sevdiği ile vedalaşamayanlar, hakkıyla cenaze töreni düzenleyemeyenleri, taziye dahi yapamayanlar birbirine destek için bir araya geliyor.

Bu destek grubunda haftalık online toplantılarla katılımcıların birbirini desteklemesini ve yaşadığı benzer durumlarda neler yaptığını konuşması amaçlanıyor. Hedef, duygularınızdan kurtulmak değil, bunlarla baş etmek için bir yol bulmak. Toplantılardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Korona ölümleri destek grubuna ücretsiz katılabilirsiniz.

KATILMAK İÇİN BURAYI TIKLAYARAK FORM DOLDURUNUZ.

Size yardımcı olabilecek bazı yazılar:

Eylemler: Yemek yemekte, başkalarıyla konuşmakta ve önceden eğlenceli bulduğunuz şeyleri yapmakta zorlanabilirsiniz. Öte yandan, huzursuz olabilir ve sürekli kendinizi meşgul etme arzusu hissedebilirsiniz.
Duygular: İlk başta şok olmuş, uyuşmuş veya üzgün hissedebilirsiniz. Bunu inkar, öfke, suçluluk, hayal kırıklığı ve çaresizlik izleyebilir. Ağlamak normaldir ve bu kesinlikle hiç sorun değil.
Hisler: Acınız fiziksel değişiklikleri tetikleyebilir. Göğsünüzde veya boğazınızda gerginlik ve ağrı hissedebilirsiniz. Baş dönmesi, baş ağrısı, fiziksel uyuşukluk, kas gerginliği, titreme ve yorgunluk gibi mide bulantısı veya mide rahatsızlığı yaygındır. Kabuslar uykunuzu etkileyebilir.
Düşünceler: İnanamama, kafa karışıklığı ve meşguliyet düşüncenize hakim olabilir. Sürekli kendinizin veya başka birinin kaybettiğiniz kişiyle ilgili şeyleri farklı yapıp yapamayacağını sorgulayabilirsiniz. Bazen konsantre olmakta güçlük çekebilir, hatta halüsinasyonlar görebilirsiniz. Örneğin, ölen kişinin sesini duyabilir veya hissedebilirsiniz.

“Vedalaşamayanlar” videosu: